Ευρεία νίκη στον πρώτο φιλικό για τον ΠΑΟΚ

Τετάρτη, 29 Ιουνίου 2022 22:29
UPD:22:57
Eurokinissi Sports/EUROKINISSI

Με νίκη ξεκίνησε τους φιλικούς αγώνες του ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας εύκολα με 4-0 την Γκόου Αχέντ Ιγκλς στο προπονητικό κέντρο του Τέρβολντε.

Στο 29΄ και σε αντεπίθεση από πάσα του Φελίπε Σοάρες ο Ολιβέιρα κοντρόλαρε και με σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ.

Οι δυο ομάδες χρησιμοποίησαν εντελώς διαφορετικές ενδεκάδες στο δεύτερο μέρος, με τον ΠΑΟΚ να είναι ασταμάτητος.

Ο Λύρατζης έκανε τη σέντρα και ο Μπάκερ με αυτογκόλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 47’. Ο Κωνσταντέλιας απείλησε με σουτ στο 62’ και στο επόμενο λεπτό ήρθε το 3-0 με κεφαλιά του Ρικάρντο από σέντρα του Ελ Καντουρί.

Δέκα λεπτά μετά, από νέα ενέργεια του Λύρατζη, ο Κωνσταντέλιας με ωραίο σουτ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο τελικό 4-0, αφού του σουτ του Γκις Στάινφελντερ στο 88’ σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Ταλιχμανίδη.