Νίκη παραμονής για Ατρόμητο με υπογραφή Κουλούρη

Σάββατο, 09 Απριλίου 2022 22:40
UPD:22:45
Eurokinissi Sports/EUROKINISSI

Ο αδιαφιλονίκητος MVP του φετινού Ατρόμητου, Θύμιος Κουλούρης, χτύπησε και στο Αγρίνιο (γκολ και ασίστ) οδηγώντας την ομάδα των δυτικών προαστίων στη νίκη με 3-2 επί του Παναιτωλικού και την ουσιαστική διασφάλιση της παραμονής του.

Μόλις στο 48ο δευτερόλεπτο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν από ασίστ του Κουλούρη ο Έρλινγκμαρκ έγραψε το 0-1. Στο 22΄ τα «καναρίνια» ισοφάρισαν με τον Χόρχε Ντίας, σε φάση όπου το VAR έδειξε πως ούτε ο σκόρερ ήταν εκτεθειμένος, ούτε χέρι του Κορνέλιους υπήρξε.

Στο 28΄ όμως ο Ατρόμητος ξαναπήρε προβάδισμα, όταν ο Μουνίθ έκλεψε την μπάλα και με άξοχο σουτ νίκησε τον Ανέστη για το 1-2.

Ο Παναιτωλικός απάντησε εκ νέου στο 36΄ και πάλι με τον Χόρχε Ντίας, που μετά από κεφαλιά Αντούνες πετάχτηκε και ισοφάρισε.

Σε ανάλογη ποιότητα κυμάνθηκε και το δεύτερο ημίχρονο, με τις ομάδες να παίζουν ελεύθερα και να διεκδικούν το γκολ της νίκης, που πέτυχε τελικά ο Κουλούρης στο 72ο λεπτό.