Νίκη παραμονής για Λαμία στο Αγρίνιο

Σάββατο, 19 Μαρτίου 2022 22:14
UPD:23:11
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΝΙΚΗ ΜΠΕΡΕΡΗ

Η Λαμία μετρούσε επτά σερί ήττες στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, αλλά νίκησε την κατάλληλη στιγμή...

Η ομάδα της Φθιώτιδας πέρασε με «διπλό» από το Αγρίνιο επικρατώντας 2-1 του Παναιτωλικού στην πρεμιέρα των πλέι άουτ και, ουσιαστικά, καταδίκασε σε υποβιβασμό τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Η ομάδα του Τζανλούκα Φέστα ανέβηκε στους 21 βαθμούς, δηλαδή οκτώ περισσότερους από την «Ελαφρά Ταξιαρχία» και πέντε λιγότερους από τον Ατρόμητο, παραμένοντας στο παιχνίδι της απευθείας παραμονής.

Δευτερόλεπτα πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 45 λεπτά η Λαμία προηγήθηκε με τον Μανούσο, ο οποίος με διπλή προσπάθεια παραβίασε την εστία του Ανέστη.

Οι φιλοξενούμενοι έχτισαν γερές βάσεις για τη νίκη διπλασιάζοντας με τον Ελευθεριάδη στο 77΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Ντουάρτε στο 82ο λεπτό.