Ο Κουλούρης κρατά τον Ατρόμητο στη Σούπερ Λίγκα

Σάββατο, 19 Μαρτίου 2022 19:53
UPD:20:07
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΑΝΑΓΟΠΟ

Με γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου σκόρερ του, ο Ατρόμητος νίκησε στο Περιστέρι με 1-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης, σε ένα παιχνίδι για τα πλέι άουτ με δραματικό τέλος.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» παρέμεινε στους 13 βαθμούς και μόνο με κάποιο αγωνιστικό θαύμα θα αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό, ενώ η ομάδα των δυτικών προαστίων έκανε το 3Χ3 απέναντι στον Απόλλωνα, φέτος.

Το πρώτο ημίχρονο στο Περιστέρι ήταν «άνοστη σούπα», ενώ μετά την πρώτη ώρα οι φιλοξενούμενοι αποφάσισαν να ρισκάρουν, αφού ο ένας βαθμός δεν τους εξυπηρετούσε.

Στο 86΄ η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ είχαν την τεράστια ευκαιρία για να πορηγηθεί, όταν ο Πορτογάλος διαιτητής Κορέια καταλόγισε πέναλτι σε χέρι του Καστεγιάνο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παμλίδης αλλά ο Γιαννιώτης έπεσε στη δεξιά γωνία κι απέκρουσε.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κουλούρης λύτρωσε την ομάδα του σκοράροντας από πάσα του Σπιριντόνοβιτς και χαρίζοντας στην ομάδα του μια νίκη παραμονής στη Σούπερ Λίγκα.