Νίκη ελπίδας για την Κάλιαρι

Τετάρτη, 12 Ιανουαρίου 2022 00:12
UPD:00:17
EPA/FABIO MURRU

«Χρυσή» νίκη στις καθυστερήσεις πήρε η Κάλιαρι απέναντι στην Μπολόνια, φτάνοντας στο τρίποντο με ανατροπή στο τέταρτο λεπτό του έξτρα χρόνου.

Με το γκολ του Περέιρο στο 90΄+4 οι «ροσομπλού» της Σαρδηνίας επικράτησαν με 2-1 και παρότι παραμένουν εντός της ζώνης υποβιβασμού (18οι), εν τούτοις πλησίασαν στον ένα βαθμό τη 17η, Βενέτσια, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο και στους τρεις τη Σπέτσια (16η).

Η Μπολόνια άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό με τον Ορσολίνι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Παβολέτι στο 71΄ και στις καθυστερήσεις ο Περέιρο, ο οποίος είχε μπει αλλαγή στο β΄ ημίχρονο, έδωσε τη νίκη στους «νησιώτες».

Στην αρχική ενδεκάδα της Κάλιαρι ξεκίνησε ο Μπάμπης Λυκογιάννης, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 58΄ από τον Ντάλμπερτ.