Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε 3-0 αλλά δεν νίκησε

Σάββατο, 06 Νοεμβρίου 2021 21:05
UPD:21:12

Η Μπαρτσελόνα έχασε στις καθυστερήσεις ένα «δικό» της παιχνίδι, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της LaLiga.

Οι Καταλανοί προηγήθηκαν 3-0 στο «Μπαλαΐδος» του Βίγκο απέναντι στη γηπεδούχο Θέλτα, αλλά ούτε αυτό ήταν αρκετό για να νικήσουν καθώς ισοφαρίστηκαν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Η ομάδα της Βαρκελώνης προηγήθηκε 3-0 στο πρώτο μισό με τα γκολ των Φατί (5΄), Μπουσκέτς (18΄), Ντεπάι (34΄), αλλά στην επανάληψη δεν «εμφανίστηκε» στο γήπεδο και το πλήρωσε...

Η Θέλτα μείωσε σε 3-2 με τα τέρματα των Ασπας (52΄) και Νολίτο (74΄), πίεσε πολύ στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση και το πέτυχε στην τελευταία φάση του αγώνα, με το δεύτερο γκολ του Άσπας στο 90΄+6.

Νωρίτερα, η Εσπανιόλ πήρε τους τρεις βαθμούς στην έδρα της, επί της Γρανάδα με 2-0. Ο σύλλογος της Βαρκελώνης έφθασε στη νίκη με τα γκολ των Πεντρόσα (30΄) και Ντε Τομάς (42΄).