Ήττα και στη Βερόνα για τη Γιουβέντους

Σάββατο, 30 Οκτωβρίου 2021 21:01
UPD:21:01

Αυτή η Γιουβέντους δεν μπορεί να κάνει τίποτα, τουλάχιστον στην Ιταλία, αφού στο Τσάμπιονς Λιγκ η μέχρι τώρα πορεία της είναι αντιστρόφως ανάλογη από εκείνη στη Serie A.

Οι «μπιανκονέρι» έχασαν απόψε στο «Μαρκ΄ Αντόνιο Μπεντεγκόντι» από την εκπληκτική Βερόνα με 2-1, ηττήθηκαν για τέταρτη φορά σε 11 αγώνες του φετινού καμπιονάτο και θα πρέπει να κάνουν προσπάθεια για μια θέση στην Ευρώπη, αφού είναι στο -13 από την κορυφή και με παιχνίδι περισσότερο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με ισάριθμα τέρματα σε ένα τρίλεπτο (11΄, 14΄) από τον Τζιοβάνι Σιμεόνε, νεότερο γιο του προπονητή της Ατλέτικο Μαδρίτης, Ντιέγκο.

Η Γιουβέντους προσπάθησε να αντιδράσει στην επανάληψη, βρήκε ένα γκολ με τον ΜακΚένι στο 80΄, αλλά ήταν πια αργά...