Στην κορυφή μέσω Μπολόνια η Μίλαν

Κυριακή, 24 Οκτωβρίου 2021 00:09
UPD:02:01

Στην κορυφή της κατάταξης (με παιχνίδι περισσότερο) στη Serie A βρέθηκε η Μίλαν, η οποία «λαχτάρισε» στην Μπολόνια, αλλά τελικά έφυγε με το «διπλό» (4-2), για την 9η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

H Μπολόνια, που αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 20΄ και με 9 από το 58΄, επέστρεψε από το εις βάρος της 0-2 (16΄ Λεάο, 35΄ Καλάμπρια,) κι έβαλε δύσκολα στους «ροσονέρι», οι οποίοι «λυτρώθηκαν» από τον Ισμαέλ Μπενασέρ και τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Οι «ροσομπλού» ισοφάρισαν με το αυτογκόλ του Ιμπραΐμοβιτς στο 49΄ και το τέρμα του Μπάροου τρία λεπτά αργότερα.

Στο 84΄ ο Μπενασέρ έδωσε το προβάδισμα στη Μίλαν, ενώ στο 90΄ ο Σουηδός αστέρας σημείωσε το δεύτερο φετινό γκολ του σε τρεις αγώνες στο πρωτάθλημα, γράφοντας το τελικό 4-2 για την ομάδα του.