Νίκησε τη Σαμπντόρια, έχασε τον Ντιμπάλα η Γιουβέντους

Κυριακή, 26 Σεπτεμβρίου 2021 15:52
UPD:15:54
REUTERS/MASSIMO PINCA

Η Γιουβέντους νίκησε τη Σαμπντόρια με 3-2 στην πρώτη σημερινή αναμέτρηση για την έκτη αγωνιστική της Serie A, φτάνοντας σε μια δεύτερη συνεχή επιτυχία στο πρωτάθλημα.

Ο Πάουλο Ντιμπάλα σκόραρε για τους γηπεδούχους «μπιανκονέρι» μόλις στο 10ο λεπτό, αλλά λίγο αργότερα ο αρχηγός της «Βέκια Σινιόρα» αναγκάστηκε να αποχωρήσει δακρυσμένος, λόγω μυϊκού προβλήματος.

Στο τέλος του ημιχρόνου (43΄) ο Μπονούτσι διπλασίασε με πέναλτι για τους γηπεδούχους, αλλά στο επόμενο λεπτό ο Γιοσίντα μείωσε και ξανάβαλε στο παιχνίδι τους «μπλουτσερκιάτι».

Ο Λοκατέλι «έγραψε» το 3-1 στο 57ο λεπτό και φάνηκε να δίνει μια σχετική σιγουριά στη Γιουβέντους, αλλά το γκολ του Καντρέβα στο 83΄ έβαλε ξανά «φωτιά» στο παιχνίδι, χωρίς ωστόσο οι Γενοβέζοι να καταφέρουν να ολοκληρώσουν μια ολική επιστροφή στον αγώνα.

Ύστερα από έξι αγώνες οι «μπιανκονέρι» μετρούν 8 βαθμούς και είναι στην ένατη θέση, ενώ η Σαμπντόρια παρέμεινε στους 5 και είναι 14η.