Μοιρασιά χωρίς γκολ στο Ηράκλειο

Τετάρτη, 22 Σεπτεμβρίου 2021 20:43
UPD:20:50
INTIME SPORTS/ © Intime p.a.

ΟΦΗ και Αστέρας Τρίπολης «κόλλησαν» στο 0-0 στο Ηράκλειο, για την 3η αγωνιστική και παραμένουν χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, με τους Κρήτες να μετρούν τρεις ισοπαλίες και τους Αρκάδες δύο, και την ήττα από τον ΠΑΟΚ.

Το πελοποννησιακό συγκρότημα μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα, εκτός από το σουτ του Κρέσπι που πέρασε λίγο άουτ στο 11΄.

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια έκανε αισθητή την παρουσία της με τη συμπλήρωση μισής ώρας, όταν ο Ντουρμισάι ανάγκασε σε απόκρουση τον Παπαδόπουλο.

Στο 37΄ σουτ του Λάμπρου πέρασε λίγο άουτ και δύο λεπτά αργότερα ο Βαλιέντε έπιασε την κεφαλιά μόνος του, αλλά ο Επασί απέκρουσε σε κόρνερ.

Σε πολύ πιο χαμηλούς ρυθμούς κυμάνθηκε το δεύτερο ημίχρονο, αφού εκτός της έλλειψης ευκαιριών υπήρξαν πολλές διακοπές λόγω των αρκετών φάουλ.