Αέρας στο «Έλαντ Ρόουντ» η Λίβερπουλ

Κυριακή, 12 Σεπτεμβρίου 2021 20:43
UPD:20:52
REUTERS/PETER POWELL

Επίδειξη δύναμης έκανε η Λίβερπουλ στο «Έλαντ Ρόουντ» απέναντι στη Λιντς, την οποία νίκησε εύκολα με 3-0 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στην Premier League.

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ έφτασαν στους 10 βαθμούς και βρίσκονται στην κορυφή της Premier League μαζί με την Τσέλσι και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Αγωνιστικά, η Λίβερπουλ πίεσε εξαρχής τα «παγώνια» και πήγε στο ημίχρονο έχοντας ανοίξει το σκορ με τον Σαλάχ στο 20ό λεπτό. Ο Φαμπίνιο διπλασίασε στο 50΄ κι όλα έγιναν πιο εύκολα για τους φιλοξενούμενους μετά την αποβολή του Στρούικ στο 50΄.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μανέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το σημερινό γκολ ο Μανέ έφτασε τα 100 στο αγγλικό πρωτάθλημα, 98 με τη Λίβερπουλ και 2 με την Τσέλσι.