«Φρένο» της Λιντς στη Μάντσεστερ Γ.

Κυριακή, 25 Απριλίου 2021 18:46
UPD:18:55
Pool via REUTERS/PETER POWELL

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «στραβοπάτησε» στο «Έλαντ Ρόουντ» απέναντι στη Λιντς, στο πλαίσιο της 33η ημέρας του αγγλικού πρωταθλήματος, σφού παραχώρησε ισοπαλία χωρίς τέρματα.

Αυτό έκανε τη «δουλειά» της συμπολίτισσάς της, Σίτι, ευκολότερη ως προς την κατάκτηση του τίτλου, αφού έχει αποσπαστεί στην κορυφή με δέκα βαθμούς διαφορά, πέντε αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος.

Επίσης στο πλαίσιο της 33ης αγωνιστικής, η Μπέρνλι πέρασε σαν σίφουνας από το «Μολινό» συντρίβοντας τη Γουλβς με 4-0 και κάνοντας το πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.

Πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ήταν ο Κρις Γουντ, που έκανε χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας στο 15ο, 21ο και 44ο λεπτό, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Άσλεϊ Γουέστγουντ στο 85΄, από ασίστ του Γουντ.