«Τέλος» στα όνειρα της Μίλαν για τίτλο έβαλε η Σασουόλο

Τετάρτη, 21 Απριλίου 2021 21:26
UPD:21:29
REUTERS/DANIELE MASCOLO

Κάθε ελπίδα για να καλύψει το χαμένο έδαφος από την Ίντερ και να διεκδικήσει τον τίτλο μέχρι τέλους έχασε σήμερα (21/04) η Μίλαν, μετά την εντός έδρας ήττα από την Σασουόλο με 2-1.

Έξι αγωνιστικές πριν από το φινάλε της Serie A (32η), οι «ροσονέρι» έμειναν στο -9 από τους «νερατζούρι», που θα έχουν την ευκαιρία σε λίγη ώρα (21:45) να αποσπαστούν κι άλλο στην κορυφή αρκεί να περάσουν με «διπλό» ή, ακόμη και με ισοπαλία από την έδρα της Σπέτσια.

Αν και προηγήθηκε με τον Τσαλχάνογλου στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Στέφανο Πιόλι υπέστη «καθίζηση» στην επανάληψη, με συνέπεια οι φιλοξενούμενοι να σκοράρουν δύο φορές με τον Ρασπάντορι (μπήκε στο ματς στο 64΄)  και να φύγουν νικητές με 2-1 από το «Τζουζέπε Μεάτσα».

Βασικός σε όλο το 90λεπτο με την Σασουόλο ήταν ο Γιώργος Κυριακόπουλος.