Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου 2021 00:07
UPD:00:10
Pool via REUTERS/ANDY RAIN

Soccer Football - Premier League - Brighton & Hove Albion v Crystal Palace - The American Express Community Stadium, Brighton, Britain - February 22, 2021 Brighton & Hove Albion's Ben White in action with Crystal Palace's Christian Benteke Pool via REUTERS/Andy Rain EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Είκοσι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Κριστιάν Μπεντέκε χάρισε τη μεγάλη νίκη στην Κρίσταλ Πάλας στο «Αμεξ Στάντιουμ» με 2-1 επί της Μπράιτον.

Η τελευταία αναμέτρηση της 25ης αγωνιστικής της Premier League είχε φινάλε «θρίλερ», μιας και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επιστρέψουν στα «τρίποντα» μετά μετά από δύο συνεχόμενες ήττες με το γκολ του Βέλγου στράικερ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε τρίτο σερί ματς και δεύτερο εντός έδρας η Μπράιτον απέτυχε να πάρει το «τρίποντο». Μετά το 1-0 επί της Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ» στις 3 Φεβρουαρίου η ομάδα του Γκράχαμ Πότερ μετρά δύο σερί ισοπαλίες και μία ήττα, αυτή την φορά εντός έδρας.