Super League 2: Στην κορυφή ο Λεβαδειακός, μεγάλες νίκες για Ιωνικό και Ξάνθη

Τετάρτη, 10 Φεβρουαρίου 2021 17:55
UPD:18:04
INTIME SPORTS/ © Intime p.a.

Στην κορυφή της Super League 2 παρέμεινε ο Λεβαδειακός, μετά τη νίκη του με 1-0 επί του ΟΦ Ιεράπετρας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας.

Το ματς ήταν θρίλερ και κρίθηκε με το γκολ του Τζιώρα στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από ασίστ του νεοαποκτηθέντα Κύπριου μέσου, Κωστή (δανεικός από τον Ολυμπιακό).

Στην δεύτερη θέση πίσω από τους Βοιωτούς πέρασε ο Ιωνικός, ο οποίος με το ίδιο σκορ (1-0) επιβλήθηκε του Απόλλωνα Λάρισας (1-0), ενώ μεγάλη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Ξάνθη.

Με 15 βαθμούς προηγείται στη βαθμολογία ο Λεβαδειακός, ενώ ένα λιγότερο έχει ο Ιωνικός, ο οποίος με το τέρμα του Κάστρο στο 56΄ νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα Λάρισας.

Σημαντικό διπλό ενόψει της συνέχειας πέτυχε η Ξάνθη, η οποία επικράτησε 1-0 του Καραϊσκάκη Άρτας, χάρις στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Έμπερτ στο 76ο λεπτό. Οι Ακρίτες ανέβηκαν στους εννέα πόντους και την έβδομη θέση.