Τέσσερα ματς χωρίς «τρίποντο» η Τότεναμ (1-1 με την Γουλβς)

Κυριακή, 27 Δεκεμβρίου 2020 23:29
UPD:23:47
Pool via REUTERS/CARL RECINE

Με μία ακόμη ισοπαλία, τρίτη από το σύνολο των τεσσάρων αγώνων της Κυριακής (27/12) της Boxing Day, ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική της Premier League.

Γουλβς και Τότεναμ έμειναν στο 1-1, όπως έγινε νωρίτερα και στο «Ανφιλντ», ανάμεσα στην Λίβερπουλ και στην Γουέστ Μπρομ (1-1), ενώ είχε προηγηθεί το 2-2 της Γουέστ Χαμ με την Μπράιτον (η μοναδική ομάδα που νίκησε σήμερα ήταν η Λιντς με 1-0 την Μπέρνλι).

Ήταν το τέταρτο σερί ματς για την ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο χωρίς νίκη (2 ήττες, 2 ισοπαλίες), ωστόσο, παρ΄ όλα αυτά οι «πετεινοί» δεν έχουν μία... απαγορευτική διαφορά από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ (32 έναντι 26) κι εξακολουθούν να ελπίζουν ότι θα καλύψουν το χαμένο έδαφος στη συνέχεια.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Ντομπελέ «πάγωσε» το «Μολινό» ανοίγοντας το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή για την Τότεναμ, ωστόσο, οι «Λύκοι» ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και στο 82΄ έφτασαν στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Σάις.