Αρνείται να χάσει η Μίλαν (2-2 με την Πάρμα)

Δευτέρα, 14 Δεκεμβρίου 2020 00:10
UPD:00:19
REUTERS/ALESSANDRO GAROFALO

Αρνείται να χάσει η Μίλαν στη Swerie A. Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2 από την Πάρμα στο «Τζουζέπε Μεάτσα», οι «ροσονέρι» απάντησαν με δύο γκολ του Ερνάντες, το δεύτερο στις καθυστερήσεις και με το τελικό 2-2 διατηρήθηκαν στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος μετά από 11 αγωνιστικές.

Η Μίλαν μετρά 8 νίκες και 3 ισοπαλίες στα ματς που έχει δώσει και με 27 βαθμούς απέχει τρεις από την Ίντερ που ακολουθεί και 4 από τις Νάπολι και Γιουβέντους που «μοιράζονται» την 3η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μάλιστα 2-0 με τέρματα των  Ερνάνι (13΄) και Κούρτιτς (56΄), για να ισοφαρίσουν οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος με δύο γκολ του Ερνάντες (58΄, 90΄+1΄).

Στο 24΄ ο διαιτητής ακύρωσε με την υπόδειξη του VAR ως οφσάιντ, τέρμα που σημείωσε ο Καστιγιέχο της Μίλαν, ενώ η ομάδα του Μιλάνου  στο πρώτο ημίχρονο είχε τρία δοκάρια με τους Ντίας και Τσαλχάνογλου στο 40΄ και ένα ακόμη από τον Τούρκο διεθνή στο 45΄.