Ligue 1: Τρίτη σερί νίκη η Μαρσέιγ

Σάββατο, 07 Νοεμβρίου 2020 00:19
UPD:00:25
EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Την τρίτη σερί νίκη στην Ligue 1 πέτυχε το βράδυ της Παρασκευής (6/11) η Μαρσέιγ στην έδρα της Στρασμπούρ.

Τη... διαφορά στο εναρκτήριο ματς της 10ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος την έκανε το γκολ του Σανσόν (σ.σ. πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο) στο 72ο λεπτό και με το οποίο η ομάδα του λιμανιού επιβλήθηκε με 1-0 στο Στρασβούργο.

Με το «τρίποντο» αυτό η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον 3ο όμιλο του Champions League ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας με «συγκάστοικο» την Ρεν (από 18 β.).

Η ενδεκάδα που χρησιμοποίησε ο Αντρέ Βίλας-Μπόας ήταν η ακόλουθη: Μανταντά, Ναγκατόμο, Μπαλέρντι, Τσάλετα-Τσαρ, Αμαβί, Ρονγκιέ, Καμαρά, Γκουεγιέ (46' Σανσόν), Κιουζάνς (65' Παγιέ), Ζερμέν (81' Χαουί), Τοβέν (65' Μπενεντέτο).