Premier League: «Τρένο» η Τότεναμ μακριά από το Λονδίνο

Δευτέρα, 26 Οκτωβρίου 2020 23:53
UPD:27/10/2020 00:10
Pool via REUTERS/LINDSEY PARNABY

Ασταμάτητη είναι μακριά από το Λονδίνο ο Τότεναμ.

Με το γκολ του Σον στο 76ο λεπτό η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο επιβλήθηκε με 1-0 εκτός έδρας της Μπέρνλι, η οποία παραμένει χωρίς νίκη στην Premier League μετά από 5 αγώνες (4 ήττες και μία ισοπαλία).

Οι «πετεινοί» απέδειξαν σε ένα ακόμη ματς πρωταθλήματος τη δυναμική τους μακριά από το Λονδίνο. Σε τρία ματς που έχουν δώσει μακριά από το επιβλητικό τους γήπεδο μετρούν ισάριθμες νίκες, ενώ μέσα σε αυτό δεν έχουν καταφέρει ακόμη να πανηγυρίσουν (2 ισοπαλίες και ήττα στην πρεμιέρα από την Έβερτον)!

Στο ματς που προηγήθηκε, Μπράιτον και Γουέστ Μπρομ έμειναν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να αγνοούν τη νίκη μετά από 6 ματς (3 ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες).

Το αυτογκόλ του Λίβερμορ στο 40΄ έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, αλλά επτά λεπτά πριν από το φινάλε του ματς ο Αχερν-Γκαρντ «έσωσε την παρτίδα» για τους φιλοξενούμενους.