Επιστροφή στις νίκες για τη Λάτσιο

Σάββατο, 24 Οκτωβρίου 2020 23:50
UPD:25/10/2020 14:38
EPA/GIUSEPPE LAMI

Ύστερα από τρεις συνεχείς αποτυχίες, η Λάτσιο επέστρεψε στις νίκες στη Serie A καθώς επιβλήθηκε με 2-1 της Μπολόνια στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Οι «λατσιάλι» έφτασαν στο τρίποντο με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Αλμπέρτο και Ιμόμπιλε, ενώ οι «ροσομπλού» μείωσαν στις καθυστερήσεις με τον Ντε Σιλβέστρι.

Η Ίντερ νίκησε 2-0 την Τζένοα στο «Λουίτζι Φεράρις» κι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, μετά την ήττα στο ντέρμπι από τη Μίλαν και την ισοπαλία με την Γκλάντμπαχ στο Champions League.

Οι «νερατζούρι» έχασαν αρκετές ευκαιρίες, πριν ο Λουκάκου ανοίξει το σκορ στο 64΄, ενώ ο Ντ΄Αμπρόζιο στο 79΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Αποτελέσματα και σκόρερ:

• Σασουόλο-Τορίνο 3-3 (71΄ Τζούριτσιτς, 84΄ Κίρικες, 85΄ Καπούτο - 33΄ Λίνετι, 77΄ Μπελότι, 79΄ Λούκιτς)
  • Αταλάντα-Σαμπντόρια 1-3 (80΄πεν. Ζαπάτα - 13΄ Κουαλιαρέλα, 59΄ Θόρσμπι, 90+2΄ Γιάνκτο)
  • Τζένοα-Ίντερ 0-2 (64΄ Λουκάκου, 79΄ Ντ΄ Αμπρόζιο)
  • Λάτσιο-Μπολόνια 2-1 (54΄ Αλμπέρτο, 77΄ Ιμπόμπιλε - 90΄+2 Ντε Σιλβέστρι)