Ασταμάτητος και με την Εθνική ο Ελ Αραμπί

Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2020 13:28
UPD:13:31
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MATTHAIOS

Ο Γιούσεφ Ελ Αραμπί είναι ένας επιθετικός που έχει το γκολ στο «αίμα» του και το αποδεικνύει σε κάθε ευκαιρία...

Όπως πέρυσι έτσι και φέτος ο Μαροκινός επιθετικός του Ολυμπιακού συνεχίζει να σκοράρει ακατάπαυστα, και όχι μόνο με το σύλλογό του.

Ο ικανότατος στράικερ κατέγραψε την πρώτη συμμετοχή του στην Εθνική Μαρόκου μετά τον Ιανουάριο του 2017, μπαίνοντας αλλαγή στο φιλικό με τη Σενεγάλη, στα τελευταία 14 λεπτά του αγώνα.

Για κάποιους το διάστημα αυτό μπορεί να φαίνεται μικρό, όμως ο Ελ Αραμπί πρόλαβε να σκοράρει και με την Εθνική, σημειώνοντας το 3-0 με κεφαλιά στο 86΄, απέναντι στον συμπαίκτη του στους «ερυθρόλευκους», Ουσεϊνού Μπα.

Μάλιστα, ο Μπα φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα με το εθνόσημο και ήταν βασικός σε όλο το παιχνίδι, ενώ ο έτερος στόπερ κι συμπαίκτης του στον Ολυμπιακό, Παπ Αμπού Σισέ, έπαιξε για 34 λεπτά.