Βαριά ήττα για τον Προμηθέα Πατρών στην Ιταλία

Τρίτη, 06 Οκτωβρίου 2020 23:23
UPD:23:30
ACTION IMAGES PRESS AGENCY/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Συντριβή για τον Προμηθέα Πατρών στην Ιταλία από την Τρέντο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Δ΄ ομίλου στο EuroCup.

Το αχαϊκό συγκρτότημα γνώρισε δεύτερη συνεχή ήττα στη διοργάνωση, αυτή τη φορά με 51-78, πληρώνοντας την αγωνιστική καθίζηση μετά την πρώτη περίοδο, τα 3/24 τρίποντα και τα 19 λάθη της.

Με τον Αγραβάνη να κάνει καλή δουλειά στη ρακέτα, ο Προμηθέας προηγήθηκε με 12-4 στο 6΄, για να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 18-15 υπέρ της ελληνικής ομάδας.

Από τη στιγμή που η Τρέντο «έσφιξε» την άμυνά της, όμως, και ειδικά από το σημείο που πέρασε μπροστά στο σκορ στη β΄ περίοδο, οι γηπεδούχοι δεν ξανακοίταξαν πίσω...

Πρώτος σκόρερ και μοναδικός «διψήφιος» σε πόντους από το αχαϊκό συγκρότημα ήταν ο Λούντζης με 16 πόντους, ενώ κορυφαίος των Ιταλών αναδείχθηκε ο Μέι, με 15 πόντους.