Ο Βόλος «άλωσε» το Περιστέρι

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2020 21:45
UPD:21:51
INTIME SPORTS/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Με εκτός έδρας νίκη και μάλιστα στο δύσκολο Περιστέρι ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο φετινό πρωτάθλημα ο Βόλος, που επιβλήθηκε του Ατρόμητου με 2-0.

Αντίθετα, στην επιστροφή στα δυτικά προάστια, ο Νταμίρ Κάναντι είδε την ομάδα του να μένει με 10 παίκτες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α΄ ημιχρόνου, μετά τη δεύτερη κίτρινη στον Ρισβάνη για μαρκάρισμα στον Περέα.

Μετά από ένα υποτονικό και για τις δύο ομάδες πρώτο ημίχρονο, ο Βόλος προσπάθησε να αξιοποιήσει το αριθμητικό του πλεονέκτημα εντός του αγωνιστικού χώρου, χωρίς όμως κάποια αξιόλογη φάση.

Ωστόσο, στο 77΄ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν όταν ο Φεράρι βρήκε με σέντρα τον Δουβίκα κι εκείνος με προβολή έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι Θεσσαλοί «σφράγισαν» τη νίκη από τα 11 βήματα με τον Μπαριέντος, σε ανατροπή του Δουβίκα από τον Γούτα.