Ο Αστέρας πέρασε (2-1) από τη Λάρισα

Κυριακή, 07 Ιουνίου 2020 21:41
UPD:21:56
INTIME SPORTS/ΚΥΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε (με ανατροπή) 2-1 τη Λάρισα στο «AEL FC Arena», ξεκινώντας νικηφόρα τις υποχρεώσεις του στα πλέι άουτ του πρωταθλήματος και προσπέρασε, έστω προσωρινά, τον Ατρόμητο στην προσπάθεια για την έβδομη θέση.

Οι δύο ομάδες φάνηκαν σαφέστατα επηρεασμένες από τη μεγάλη διακοπή. Το μακρινό σουτ του Σάντος Σίλβα στο 8΄ δεν ανησύχησε τον Παπαδόπουλο, ενώ στο 11΄ η προβολή του Μόρα έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι του Αστέρα.

Στο 36΄ ο Μιλοσάβλιεβιτς εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων κι από κοντά άνοιξε το σκορ για τους «βυσσινί», φτάνοντας τα τέσσερα γκολ φέτος απέναντι στον Αστέρα, μετά το χατ-τρικ στο 3-0 της 1ης Μαρτίου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπαράλες ανατράπηκε από τον Μούζεκ, με τον Αργεντινό επιθετικό να ευστοχεί από τα 11 βήματα και να ισοφαρίζει.

Η ανατροπή για τους Αρκάδες ολοκληρώθηκε στο 55΄, όταν ο Λουίς Φερνάντεθ «έγραψε» το 1-2 με ωραία εκτέλεση φάουλ και ταυτόχρονα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.