Όλα... μηδέν στη Νέα Σμύρνη

Σάββατο, 08 Φεβρουαρίου 2020 21:31
UPD:21:35
INTIME SPORTS/ΒΛΑΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ VLACHOS DIM

Μετά από ένα πάρα πολύ κακό ποιοτικά ματς, με αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα εκατέρωθεν, Πανιώνιος και Ξάνθη έμειναν στο 0-0, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 23ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι παραμένουν στον «πάτο» της βαθμολογίας, ενώ οι Ακρίτες με το βαθμό που απέσπασαν «έπιασαν» στην 6η προνομιούχο θέση (paly offs) τον ΟΦΗ, που παίζει την Κυριακή (9/02) στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι με κεφαλιά του Στάρτζεον που πέρασε άουτ, αλλά στη συνέχεια του α΄ μέρους ο Πανιώνιος ήταν πιο επικίνδυνος, κυρίως χάρη στον Αραμπούλι, ο οποίος υποχρέωσε τον Αμπάντ σε δύσκολη απόκρουση στο 15΄, στην καλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Ξάνθη ήταν καλύτερη, απείλησε σε δύο περιπτώσεις με τον Τερκί, ενώ στις καθυστερήσεις ο Κότνικ μπλόκαρε σταθερά το επικίνδυνο σουτ του Ντε Αμορίμ, στην τελευταία αξιόλογη φάση του παιχνιδιού.