«Λαχτάρισε» για να προκριθεί η Λαμία

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020 17:01
UPD:20:08
Eurokinissi Sports/EUROKINISSI

Με την «ψυχή στο στόμα» προκρίθηκε η Λαμία στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς τα Τρίκαλα παρά την εντός έδρας ήττα με 0-1 στην έδρα τους στάθηκαν απόψε ανταγωνιστικά στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας και απέσπασαν ισοπαλία 1-1.

Μάλιστα, στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και σε εκτέλεση φάουλ του Λώττα, ο Πέλκας από κοντά πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κάχριμαν, σε φάση που αν κατέληγε σε γκολ θα σήμαινε πρόκριση για τους Θεσσαλούς!

Νωρίτερα, η Λαμία προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με πέναλτι του Μπιανκόνι που είχε κερδίσει ο ίδιος κι όλα προοιωνίζονταν μια άνετη επικράτηση των γηπεδούχων.

Στο 33΄ όμως τα Τρίκαλα έβαλαν «φωτιά» στο παιχνίδι, όταν από λάθος στη μεσαία γραμμή ο Πέλκας πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Βύντρα, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Καχριμάν.