Ακάθεκτος Π.Α.Σ. Γιάννινα στη Super League 2

Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου 2019 17:29
UPD:18:45
Eurokinissi Sports/EUROKINISSI

Ο Π.Α.Σ. Γιάννινα συνέχισε το αήττητο σερί του νικώντας τον Καραϊσκάκη με 2-0 στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στη Super League 2 και αύξησε τη διαφορά από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης στους 4 βαθμούς.

Σε μια συνάντηση που σημαδεύτηκε από έντονη βροχόπτωση και πολύ δυνατούς ανέμους, εξαιτίας των οποίων διακόπηκε για 10 λεπτά λίγο μετά το ξεκίνημά της, οι γηπεδούχοι δεν χρειάστηκαν περισσότερο χρόνο από ένα λεπτό στο πρώτο ημίχρονο για να επικρατήσουν και να τελειώσουν γρήγορα από ενδεχόμενες σκοτούρες.

Μετά την ήττα στα Χανιά, ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας του ουραγού Απόλλωνα Πόντου με 2-0, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε η Δόξα Δράμας στην Κέρκυρα, απέναντι στην επίσης ουραγό της κατηγορίας.

Αναλυτικά:

• Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης 1-3 (37' αυτ. Βιτλής - 71' Ιριτιέρ, 75' Μπλάζιτς, 90'+4' πεν. Μαρκόφσκι)
  • Πλατανιάς-Απόλλων Λάρισας 2-1 (64' Ουές, 90'+2' Λουκίνας - 4' Σιφναίος)
  • Λεβαδειακός-Απόλλων Πόντου 2-0 (25' Ιωαννίδης, 52' Ενομό)
  • Π.Α.Σ. Γιάννινα-Α.Ε. Καραϊσκάκη 2-0 (23' Παντελάκης, 24' Κρίζμαν)
  • Κέρκυρα-Δόξα Δράμας 2-0 (44' Καψάλης, 56' Χάμοντ)
  • Εργοτέλης-Α.Ο. Χανιά (23/12, 17:00)