Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2019 21:03
UPD:21:06
REUTERS/PHIL NOBLE

Ολοένα και πιο σκοτεινό διαγράφεται το μέλλον του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ στον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν τα κατάφεραν ούτε με την Άστον Βίλα στο «Ολντ Τράφορντ», με τους «χωριάτες» να φεύγουν με την ισοπαλία (2-2) στο τελευταίο χρονικά ματς της 14ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Γιουνάιτεντ, μετά την ήττα από την Αστάνα την περασμένη Πέμπτη στο Europa League, ήθελε τη νίκη πάση θυσία, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους, ωστόσο, αν και προηγήθηκε στο 64΄ με τον Λίντελοφ, δύο λεπτά μετά δέχτηκε γκολ από τον Μινγκς και το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Με γκολ του Ιχεανάτσο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Λέστερ κατέβαλλε την αντίσταση της Έβερτον στο «Κινγκ Πάουερ» με 2-1. Οι «εφοπλιστές» προηγήθηκαν, αλλά η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα στο φινάλε και να παραμείνει στην 2η θέση της κατάταξης, 8 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο και αήττητη, Λίβερπουλ.