Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019 19:27
UPD:19:29
Eurokinissi Sports/ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Ο Πανιώνιος βρίσκεται σε «καλό φεγγάρι» και το απέδειξε και σήμερα (30/11) στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Παναιτωλικό.

Οι «κυανέρυθροι» επιβλήθηκαν με 3-0 του Παναιτωλικού, που παρέμεινε χωρίς νίκη στη Super League μετά από 12 αγωνιστικές και «βυθίστηκε» ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.

Απόλυτα δίκαιη η νίκη της ομάδας του Νίκκι Παπαβασιλείου, καθώς από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης, ενώ ήταν και άκρως παραγωγική.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό. Ο Αραμπούλι έκλεψε την μπάλα από τον Γιοβάνοβιτς και με σουτ έστειλε την μπάλα στη γωνία του Κνετ.

Στην επανάληψη η ομάδα του Αγρινίου κινήθηκε πιο επιθετικά ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. Είχε τον έλεγχο των κινήσεων, αλλά δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους προς την εστία των γηπεδούχων.

Ουσιαστικά τα πάντα τελείωσαν για το συγκρότημα του Μάκη Χάβου στο 80ο λεπτό, όταν ο Αρτσε πήρε το «ριμπάουντ» μετά την απόκρουση του Γιαννακόπουλου και με την μπάλα να βρίσκει πάνω στον Μαρσιάλ, κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Εμμανουηλίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ με κοντινή προβολή.