Άφησε δύο βαθμούς στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» η Σίτι

Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2019 16:55
UPD:17:00
Action Images via Reuters/LEE SMITH

Δύο υπερπολύτιμους βαθμούς άφησε στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» η Μάντσεστερ Σίτι, μετά τη σημερινή (30/11) ισοπαλία με την Νιουκάστλ (2-2).

Οι «πολίτες» προηγήθηκαν δύο φορές στο ματς, αλλά οι «ανθρακωρύχοι» αποδείχθηκαν «σκληρό καρύδι» και κατάφεραν να «σώσουν την παρτίδα» με το γγκολ του Σέλβι στο 88ο λεπτό.

Επτά λεπτά νωρίτερα ο Κέβιν Ντε Μπράιν είχε δώσει εξ νέου προβάδισμα στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα (2-1), ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα.

Το σκορ άνοιξε στο 22΄ ο Ραχίμ Στέρλινγκ, αλλά στον 25΄ ο Βίλεμς έφερε το ματς στα ίσια. Η νέα αυτή απώλεια μπορεί να «στοιχίσει» στους «πολίτες», καθώς αν νικήσει αργότερα η Λίβερπουλ την Μπράιτον στο «Ανφιλντ», τότε θα μείνουν 11 βαθμούς πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας.