Champions League: Ελπίζει η Λεβερκούζεν

Τρίτη, 26 Νοεμβρίου 2019 22:55
UPD:27/11/2019 08:31
REUTERS/EVGENIA NOVOZHENINA

Ο Παναγιώτης Ρέτσος επέστρεψε μετά από καιρό στην ενδεκάδα της Μπάγερ Λεβερκούζεν και οι «ασπιρίνες» πέτυχαν μεγάλη νίκη με 2-0 επί της Λοκομοτίβ Μόσχας.

Οι «ασπιρίνες» διατήρησαν «ζωντανές» τις ελπίδες για την κατάληψη της δεύτερης θέσης του 4ου γκρουπ, αρκεί να μην νικήσει απόψε η Ατλέτικο Μαδρίτης την Γιουβέντους στο Τορίνο (ήδη στο ημίχρονο η ιταλική ομάδα προηγείται με 1-0).

Ο Έλληνας αμυντικός έπαιξε σε όλο το 90λεπτο και ήταν από τους κορυφαίους της γερμανικής ομάδας.

Ματς-θρίλερ έγινε στην Κωνσταντινούπολη, όπου η Μπριζ έχασε έχασε και μαθηματικά τις πιθανότητες για τη δεύτερη θέση του 1ου ομίλου, μετά το 1-1 με την Γαλατασαράι.

Οι Βέλγοι ισοφάρισαν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, ωστόσο, στη διάρκεια των πανηγυρισμών αποβλήθηκαν δύο παίκτες τους, ο σκόρερ Ντιατά και ο Μάτα. Πάντως, η Μπριζ διατήρησε το προβάδισμα έναντι των Τούρκων για την τρίτη θέση, που σημαίνει συνέχεια στο Europa League.