Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019 19:34
UPD:20/10/2019 17:59
REUTERS/David Klein

Η κατηφόρα που έχει πάρει η Τότεναμ δεν έχει τέλος.

Πάλι καλά που βρέθηκε ο Ντέλε Άλι στο 86΄ να «σώσει την παρτίδα» για τους «πετεινούς», που αυτή την φορά παραχώρησαν ισοπαλία, 1-1, στην Γουότφορντ.

Η εκ των αντιπάλων του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League, ήταν, για μια ακόμη φορά, κακή και βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Ντουκουρέ στο 6ο λεπτό, αλλά τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε ο Ντέλε Αλι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με τη νέα αυτή αποτυχία δυσχεραίνει ακόμη περισσότερο η θέση του Μαουρίσιο Ποκετίνο στον πάγκο των «Σπερς», οι οποίοι αγωνίστηκαν με τους: Καζανίγκα, Σάντσες (46' Σον), Αλντερβάιλντε, Βερτόγκεν, Οριέ, Γουίνκς (71' Ντομπελέ), Σισοκό, Ρόουζ, Αλι, Κέιν, Μόουρα (63' Λαμέλα). Στο μεταξύ, η Τσέλσι κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Νιούκαστλ και να πάρει τη νίκη με 1-0, ενώ Λέστερ επικράτησε δύσκολα της Μπέρνλι με 2-1.

Νωρίτερα νίκη «ανάσα» με 2-0 επί της Γουέστ Χαμ πέτυχε η Έβερτον. Χάρη στα γκολ του Μπέρναρντ στο 17ο λεπτό και του Σίγκουρντσον στις καθυστερήσεις, τα «ζαχαρωτά» επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες και ξέφυγαν από τις τελευταίες θέσεις της κατάταξης.