Ο Μίλνερ «λύτρωσε» τη Λίβερπουλ

Σάββατο, 05 Οκτωβρίου 2019 19:46
UPD:20:17
EPA/PETER POWELL

Σε ματς-θρίλερ, η Λίβερπουλ «λυτρώθηκε» στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι του Μίλνερ και με το 2-1 επί της Λέστερ διατήρησε το απόλυτο στην Premier League μετά από 8 αγωνιστικές.

Απέναντι στην φορμαρισμένη Λέστερ του Μπρένταν Ρότζερς, οι «κόκκινοι» άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό με τον Σάντιο Μανέ, αλλά η Λέστερ ισοφάρισε με τον Μάντισον στο 80'.

Οι «αλεπούδες» κρατούσαν το βαθμό μέχρι το πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά τότε ο Μανέ κέρδισε πέναλτι (ο διαιτητής συμβουλεύτηκε και το VAR) και ο Μίλνερ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για το 2-1.

Από εκεί και πέρα, τη νίκη της ημέρας πέτυχε η Αστον Βίλα, η οποία νίκησε με 5-1 στην έδρα της Νόριτς, ενώ η Μπέρνλι επικράτησε της Εβερτον με 1-0.