Ακόμη βάζει γκολ η Μάντσεστερ Σίτι

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου 2019 19:07
UPD:19:07

Η απάντηση της Μάντσεστερ Σίτι σε όσους βιάστηκαν να την επικρίνουν μετά την ήττα από τη Νόριτς, ήρθε με τον πλέον εμφατικό τρόπο.

Οι πρωταθλητές Αγγλίας «αγρίεψαν» για τα καλά και αφού πέρασαν άνετα με 3-0 το εμπόδιο της Σαχτάρ Ντόνετσκ στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League, σήμερα «σκόρπισαν» την Γουότφορντ με 8-0 στο «Ετιχαντ», αποδίδοντας... διαστημικό ποδόσφαιρο!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ήταν ο Μπερνάντο Σίλβα, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι στο 19ο λεπτό το σκορ ήταν, ήδη, 5-0!

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Νταβίντ Σίλβα άνοιξε το σκορ και έως το 18ο λεπτό οι «πολίτες» πέτυχαν άλλα τέσσερα γκολ με τους Αγουέρο (7' πεν.), Μαχρέζ (12'), Μπερνάρντο Σίλβα (15'') και Οταμέντι (18'). Στο δεύτερο μέρος ο Μπερνάρντο Σίλβα πέτυχε άλλα δύο τέρματα, για να βάλει «το κερασάκι στην τούρτα» ο Ντε Μπράιν λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

Με δύο γκολ του Γουντ στο 10΄ και 14΄ η Μπέρνλι «καθάρισε» πολύ γρήγορα το ματς με τη Νόριτς, ενώ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πέρασε από το «Γκούντισον Παρκ» με 2-0 επί της απογοητευτικής Έβερτον.