Νίκη με ανατροπή για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Κυριακή, 01 Σεπτεμβρίου 2019 21:43
UPD:21:43

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 36ο λεπτό, η Άιντραχτ συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στην Bundesliga.

Οι «αετοί» ανέβασαν την απόδοσή τους στο β΄ ημίχρονο κι επιβλήθηκαν 2-1 της Φορτούνα Ντίσελντορφ στη Φρανκφούρτη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, με αποτέλεσμα να πανηγυρίσουν την δεύτερη νίκη τους στο φετινό γερμανικό πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ρούβεν Χένινγκς στο 36΄, ωστόσο η Άιντραχτ ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση με τα τέρματα του Μπας Ντοστ (57΄) και του -πρώην παίκτη του Ολυμπιακού- Γκονσάλο Πασιένσια (86΄).

Την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η Βέρντερ, επικρατώντας δύσκολα στη Βρέμη της Αουγκσμπουργκ με 3-2 (6΄, 67΄ Οσάκο, 21΄ Σάρτζεντ - 12΄, 46΄ Βάργκας) με πρωταγωνιστή τον Γιαπωνέζο επιθετικό Γιούγια Οσάκο.