Πέμπτη, 29 Αυγούστου 2019 00:10
UPD:00:15
INTIME SPORTS/ΜΠΙΡΝΤΑΧΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Το εμπόδιο του Άγιαξ αποδείχθηκε ανυπέρβλητο για τον ΑΠΟΕΛ, που θα αρκεστεί στους ομίλους του Europa League.

Οι πρωταθλητές Ολλανδίας νίκησαν με 2-0 τους Κύπριους στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα θα είναι και φέτος στους ομίλους του Champions League.

Το σκορ στο Άμστερνταμ άνοιξε ο Μεξικανός Άλβαρες με κεφαλιά στο 40ό λεπτό και το διαμόρφωσε ο Τάντιτς στο 80΄.

Πρόκριση και για την Μπριζ, με δύο νίκες επί της αυστριακής ΛΑΣΚ Λίντσερ. Μετά το εκτός έδρας 1-0, οι Βέλγοι νίκησαν και στο γήπεδό τους, με 2-1.

Ο Βανάκεν έκανε το Ο Βάνακεν έκανε το 1-0 στο 70΄, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Κλάους. Στο 81΄ ο Τράνουερ άφησε τους φιλοξενούμενους με 10 παίκτες κι οκτώ λεπτά αργότερα ο Ντένις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ομοίως, η Σλάβια Πράγας πέρασε την Κλουζ με δύο νίκες. Μετά το 1-0 στη Ρουμανία οι Τσέχοι νίκησαν και στο γήπεδό τους με το ίδιο σκορ, χάρις στο γκολ του Μπόριλ στο 66΄.

Η κλήρωση για τη φάση των ομίλων θα διεξαχθεί την Πέμπτη (29/8, 19:00) στο Μονακό.