Με... το δεξί ο ΠΑΟΚ

Κυριακή, 25 Αυγούστου 2019 22:15
UPD:22:16
INTIME SPORTS/ΣΙΑΡΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Πιο εύκολα απ' ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε με 2-1 του Παναιτωλικού στην Τούμπα στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στο πρωτάθλημα.

Πέρα για πέρα δίκαιη η νίκη των πρωταθλητών, οι οποίοι είχαν την κατοχή μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και κάποιες σημαντικές ευκαιρίες, από τις οποίες αξιοποίησαν τις δύο, μία σε κάθε ημίχρονο.

Στο 27', από ωραία σέντρα του Γιαννούλη, ο Σφιντέρσκι με κεφαλιά παραβίασε την εστία του Κνετ, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ στη νέα σεζόν για το πρωτάθλημα.

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ απλοποιήθηκε στο 76' με ένα πολύ ωραίο γκολ του Μίσιτς, που, από πλάγια θέση με σουτ «κεραυνό», αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού κι έκανε το 2-0.

Η ομάδα του Αγρινίου προσπάθησε να μειώσει και τα κατάφερε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με το πολύ όμορφο γκολ του Ντάλσιο από την περιοχή.