Κυριακή, 11 Αυγούστου 2019 18:18
UPD:19:02
Action Images via Reuters/MATTHEW CHILDS

Με το... δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα της Premier League και η Άρσεναλ.

Τα φαβορί για τον τίτλο έχουν ξεκινήσει νικηφόρα τον εφετινό «μαραθώνιο», καθώς μετά τις Λίβερπουλ, Τότεναμ και Μάντσεστερ Σίτι, ήρθε η σειρά των «κανονιέρηδων» σήμερα (11/08) να πάρουν τη δύσκολη νίκη επί της Νιουκάστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» με 1-0.

Το τέρμα που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Ουνάι Έμερι πέτυχε στο 58ο λεπτό ο Ομπαμεγιάνγκ στο 58ο λεπτό, ενώ ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος ήταν στην αρχική ενδεκάδα των Λονδρέζων κι έπαιξε σε όλο το ματς.

Η δεύτερη «λευκή» ισοπαλία στην πρεμιέρα της περιόδου 2019/2020 (προηγήθηκε το χθεσινό 0-0 στο «Σέλχαρστ Παρκ», ανάμεσα στην Κρίσταλ Πάλας και στη Σαουθάμπτον) σημειώθηκε στο γήπεδο της Λέστερ, όπου οι «αλεπούδες» αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα με την Γουλβς.