Μόνο σε θαύμα ελπίζει ο Άρης

Πέμπτη, 08 Αυγούστου 2019 22:02
UPD:22:22
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Ένα «εφιαλτικό» πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και τα λάθη των παικτών του, έφαραν τη βαριά ήττα για τον Άρη στη Νορβηγία από την Μόλντε με 3-0, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τον Γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League.

Ουσιαστικά οι Θεσσαλονικείς ελπίζουν, πλέον, μόνο σε ένα θαύμα για να περάσουν στα play offs στη ρεβάνς της ερχόμενης εβδομάδας στο «Κλεάνθης Βικελίδης», όπου θα αγωνιστούν χωρίς τον Βέλεθ που αποβλήθηκε στο 63ο λεπτό.

Στο «Aker Stadion» ο Άρης ξεκίνησε καλά το ματς, δεν κινδύνευσε από τους γηπεδούχους, ωστόσο, μετά το πρώτο ημίωρο η άμυνά του «κοιμήθηκε» στο 32΄ και 37΄, με αποτέλεσμα να δεχτεί δύο τέρματα από τους Έικρεμ και Χέσταντ.

Η αποβολή του Βέλεθ στο δεύτερο μέρος έδωσε τη δυνατότητα στους Νορβηγούς να πετύχουν και τρίτο γκολ με τον Έλινγκσεν στο 87' και, πλέον, βρίσκονται «αγκαλιά» με το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.