Ο Κολοσσός έβαλε «φωτιά» στο «βυθό» της Α1

Τετάρτη, 24 Απριλίου 2019 19:33
UPD:19:35
INTIME SPORTS/ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ VICHOS NIKOS

Η επανάληψη των τελευταίων 31΄΄ στον αγώνα Λαύριο-Κολοσσός Ρόδου ανέδειξε νικήτρια την ομάδα του «σμαραγδένιου νησιού» με 71-69, παρότι στο παιχνίδι της 17ης Νοεμβρίου 2018 είχαν πανηγυρίσει οι γηπεδούχοι!

Οι Ροδίτες έφτασαν τους 29 βαθμούς και μετρούν δύο λιγότερους από το Λαύριο, έχοντας αγώνα λιγότερo (με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ), εξ αναβολής από την 22η ημέρα.

Η επανάληψη των τελευταίων 31΄΄ ξεκίνησε με κατοχή του Κολοσσού και σκορ 69-67 υπέρ του Λαυρίου, αλλά ο Μπράουνινγκ ευστόχησε σε τρίποντο στα 25΄΄(69-70), για να ακολουθήσει φάουλ του Αμερικανού γκαρντ στον Νίξον.

Ο Μιλόσεβιτς έκανε λάθος στα 13΄΄ και στη συνέχεια υπέπεσε σε φάουλ στον Μπιλλή στα 6΄΄. Εκείνος ευστόχησε στη μια βολή (69-71) και εν συνεχεία ο Περράκης αστόχησε στο τρίποντο της νίκης για τους γηπεδούχους.