«Χαρακίρι» της Τσέλσι με Μπέρνλι

Δευτέρα, 22 Απριλίου 2019 23:58
UPD:23/04/2019 00:05
Action Images via Reuters/ANDREW BOYERS

Η Μπέρνλι υποχρέωσε σε οδυνηρή απώλεια βαθμών την Τσέλσι στο «Στάμφορντ Μπριτζ», αποσπώντας ισοπαλία 2-2 από τους «μπλε» στην αναμέτρηση με την οποία έκλεισε η αυλαία της 35ης αγωνιστικής στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ένα αποτέλεσμα που έβαλε μεν την ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι στην πρώτη τετράδα, αλλά με Άρσεναλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που ακολουθούν στο -1 και στους -3 βαθμούς, αντίστοιχα, να έχουν παιχνίδι λιγότερο, όπως και η Τότεναμ με την οποία ισοβαθμεί η Τσέλσι.

Τα πάντα σε αυτή την αναμέτρηση έγιναν στα πρώτα 24 καταιγιστικά λεπτά: οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τζεφ Χέντρικ στο 8΄, οι Λονδρέζοι «απάντησαν» με τους Νγκολό Καντέ στο 12΄ και Γκονζάλο Ιγκουαΐν στο 14΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Άσλεϊ Μπαρνς, στο 24ο λεπτό.