Φιλικό... ξεμούδιασμα για τον Παναθηναϊκό επί του Μαυροβουνίου

Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019 18:38
UPD:19:06
INTIME SPORTS/ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

Την εθνική ομάδα U21 του Μαυροβουνίου αντιμετώπισε σήμερα (22/03) ο Παναθηναϊκός σε φιλικό που έγινε στο Κορωπί και στο οποίο οι «πράσινοι» επικράτησαν με 4-1.

Ο Γιώργος Δώνης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει τους περισσότερους παίκτες που είχε στη διάθεσή του, συν κάποιους από την ομάδα νέων του συλλόγου. Όπως έγινε γνωστό, μάλιστα, στο φιλικό τεστ με τους Μαυροβούνιους δοκιμάστηκε με τον Παναθηναϊκό ο μέσος, Ιντρίσα.

Το σκορ άνοιξε στο 34' ο Χατζηγιοβάνης με πέναλτι, το 2-0 έγινε στο 52' με τον Αθανασακόπουλο, ενώ στο 81΄ ο Βαγιανίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν τρία λεπτά αργότερα, ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Πούγγουρας με προβολή διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Η ενδεκάδα των «πρασίνων»: Κότσαρης (46' Χριστογεώργος), Πούγγουρας, Θεοχάρης, Παντελάκης, Χατζηθεοδωρίδης (63' Σκεντεράι), Χατζηγιοβάνης (63' Μαυρουδής), Στάικος (63' Βαγιανίδης), Τζανδάρης (63' Ηλιάδης), Αρμενάκας (63' Σερπέζης), Βέργος (63' Ζαγαρίτης), Ιντρίσα (30' Αθανασακόπουλος).

Όσοι δεν αγωνίστηκαν στο φιλικό έκαναν προπόνηση, ενώ θεραπεία ακολούθησε ο Φάνης Μαυρομμάτης.