Πήρε βαθμό στην Τρίπολη η Λαμία

Σάββατο, 16 Μαρτίου 2019 19:55
UPD:17/03/2019 21:57
INTIME SPORTS/ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Ύστερα από ένα ποιοτικά κακό παιχνίδι, Αστέρας Τρίπολης και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στην αρκαδική πρωτεύουσα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά ξαφνιάζοντας τους Αρκάδες και στο 2ο λεπτό είχαν την ευκαιρία τους, όταν ο Καραμάνος σούταρε πάνω από το δοκάρι.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου απάντησε στο 16΄ με σουτ του Φερνάντεθ από το ύψος της περιοχής, που έβγαλε ο Σαράνοφ, κι αυτές ήταν οι μοναδικές αξιόλογες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων τελείωσε νωρίς τις αλλαγές του, καθώς τις ολοκλήρωσε στο 54΄ με τον Τσιλιανίδη να αντικαθιστά τον Φερνάντεθ που τραυματίστηκε, ενώ το ίδιο είχε γίνει στο 28΄, με τον Ορτέγκα να περνά στη θέση του Κυριακόπουλου.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού αλλά δεν είχαν ξεκάθαρη ευκαιρία για γκολ. Οι παίκτες του Χάβου είχαν εγκλωβίσει τον Αστέρα, χωρίς να ρισκάρουν να επιτεθούν πάντως, κι έτσι το θέαμα ήταν κακό και το 0-0 έμεινε ως το τέλος.