Βόλεϊ: Νίκη για 3η θέση ο Παναθηναϊκός επί του Ηρακλή (3-1)

Σάββατο, 23 Φεβρουαρίου 2019 20:13
UPD:20:16
INTIME SPORTS/ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΕΛΙΟΣ

Αν και βρέθηκε να χάνει το πρώτο σετ και να φτάνει πολύ δύσκολη στην ισοφάριση, ο Παναθηναϊκός «πάτησε γκάζι» στη συνέχεια κι επιβλήθηκε με 3-1 του Ηρακλή στην Κυψέλη, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ ανδρών.

Οι «πράσινοι» με το «τρίποντο» που πήραν εδραιώθηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, σε αγώνα που στα μέσα του δεύτερου σετ διακόπηκε γι΄ αρκετή ώρα, καθώς οι οπαδοί των γηπεδούχων άναψαν καπνογόνα, με συνέπεια η ατμόσφαιρα στο κλειστό του Πανελληνίου να γίνει αποπνικτική.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε την αήττητη προέλασή του επικρατώντας στου Ρέντη με 3-0 του Παμβοχαϊκού, ενώ ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε στην Πυλαία από τον Φοίνικα Σύρου, κατάφερε όμως τελικά να πάρει «καθαρή» νίκη με 3-1 σετ.

Η «αυλαία» θα πέσει την Δευτέρα (25/02) με τον αγώνα, Κηφισιά-Εθνικός Αλεξανδρούπολης.