Στα προημιτελικά του Κυπέλλου η Μάντσεστερ Σίτι

Σάββατο, 16 Φεβρουαρίου 2019 21:44
UPD:21:45
REUTERS/REBECCA NADEN

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 4-1 εκτός έδρας τη Νιούπορτ Κάουντι και προκρίθηκε στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Αγγλίας, αλλά η πρόκριση ήρθε πολύ πιο δύσκολα απ΄ όσο δείχνει το σκορ.

Για τους «πολίτες», που η αντίπαλός τους είχε κρατήσει στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο και εξασφάλισαν τη νίκη μόλις στα τελευταία λεπτά, σκόραραν οι Σανέ (51΄), Φόντεν (75΄, 89΄) και Μαχρέζ (90΄), ενώ για τη Νιούπορτ είχε μειώσει σε 1-2 ο Άμοντ στο 88΄.

Στις υπόλοιπες σημερινές αναμετρήσεις για τη φάση των «16» της διοργάνωσης, όπου οι αγώνες είναι νοκ άουτ, την πρόκριση εξασφάλισαν η Γουότφορντ νικώντας 1-0 την Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς, η Μπράιτον που επιβλήθηκε 2-1 της Ντέρμπι Κάουντι και η Μίλγουολ, νικήτρια με 1-0 της AFC Γουίμπλεντον.