Σάββατο, 09 Φεβρουαρίου 2019 18:45
UPD:18:50
REUTERS/LEON KUEGELER

Ντόρτμουντ-Χοφενχάιμ 3-3

Ένα δικό της ματς κατάφερε να μην κερδίσει η Ντόρτμουντ και, πλέον, η Μπάγερν έχει την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμη περισσότερο την πρωτοπόρο της Bundesliga.

Είναι γνωστό ότι στο ποδόσφαιρο όλα τελειώνουν μετά το σφύριγμα της λήξης από το διαιτητή. Μάλλον οι παίκτες της Μπορούσια το ξέχασαν αυτό, καθώς δεν δικαιολογείται πώς δεν κατάφεραν να πάρουν το «τρίποντο» με την Χοφενχάιμ, ενώ μέχρι το 75ο λεπτό προηγούνταν με 3-0!

Οι φιλοξενούμενοι μέσα σε 13 λεπτά εξέθεσαν τους Βεστφαλούς, πέτυχαν τρία τέρματα (3-3) κι έφυγαν με το βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της πρωτοπόρου. Η Μπάγερν υποδέχεται σε λίγη ώρα την Σάλκε στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής κι αν επικρατήσει τότε θα πλησιάσει στο -5 από την κορυφή, δίδοντας έτσι ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.

Την ευκαιρία να πλησιάσει στο -5 από την Ντόρτμουντ έχασε η Γκλάντμπαχ, η οποία γνώρισε οδυνηρή ήττα στο «σπίτι» της από την Χέρτα με 3-0, ενώ η Λειψία δεν μπόρεσε να λυγίσει την σθεναρή αντίσταση της Αιντραχτ Φρανκφούρτης (0-0).