Νίκη της Άουγκσμπουργκ με χατ τρικ Φινμπόγκασον

Κυριακή, 03 Φεβρουαρίου 2019 23:30
UPD:04/02/2019 08:12
EPA/RONALD WITTEK

Πολύτιμη νίκη στην προσπάθειά της για παραμονή σημείωσε η Άουγκσμπουργκ, η οποία νίκησε 3-0 την Μάιντς για την 20ή αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Ισλανδός πρώην επιθετικός του ΟΛυμπιακού Άλφρεντ Φινμπόγκασον, ο οποίος έκανε χατ τρικ σκοράροντας από τα 11 βήματα στο 8΄ και στο 34΄ και γράφοντας το τελικό 3-0 στο 54΄.

Η Στουτγάρδη αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Φράιμπουργκ, με τέρματα των Ινσούα στο 75΄ και Ντίνταβι στο 83΄, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί από το 4ο λεπτό με τον Χάμπερερ και ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Νιντερλέχνερ.

Για τους γηπεδούχους, ο Τάσος Δώνης δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 25΄ και στο 46΄ αντικαταστάθηκε από τον Μάριο Γκόμες, ο οποίος στο 89΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.