«Σκότωσε» την Νάπολι ο Μαρτίνες στο 91΄

Τετάρτη, 26 Δεκεμβρίου 2018 23:58
UPD:27/12/2018 00:07
REUTERS/ALBERTO LINGRIA

Η Νάπολι όχι μόμνο έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει στο -6 από την Γιουβέντους, αλλά μετά την ήττα από την Ίντερ, βρέθηκε στο -9 από την κορυφή μετά την 19η αγωνιστική της Serie A.

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 83΄, ντύθηκε... Άγιος Βασίλης για τους «νερατζούρι» και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη μεγάλη νίκη στους γηπεδούχους με 1-0.

Η Νάπολι τελείωσε το ματς με 9 παίκτες. Ο Κουλιμπαλί μέσα σε δύο λεπτά αποβλήθηκε στο 81΄, ενώ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων το δρόμο προς τα αποδυτήρια πήρε και ο Ινσίνιε.

Νωρίτερα, η Ρόμα, με τον Κώστα Μανωλά βασικό κι αναντικατάστατο, επικράτησε με 3-1 της Σασουόλο και παραμένει σε ευρωπαϊκή τροχιά.

Ανετη νίκη σημείωσε και η Τορίνο που επικράτησε στην έδρα της με 3-0 της Εμπολι.