«Σίφουνας» στο Vitality η Λίβερπουλ

Σάββατο, 08 Δεκεμβρίου 2018 16:36
UPD:16:38
Action Images via Reuters/MATTHEW CHILDS

Ύστερα από 90 λεπτά (συν τις καθυστερήσεις) αγώνα, όμως, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ απέδειξε πως αν βρεθεί στη μέρα της είναι πολύ δύσκολο να αντιμετωπιστεί, ανεξάρτητα από τον αντίπαλο που έχει απέναντί της.

Πριν από τον αγώνα στο Vitality Stadium, η γηπεδούχος Μπόρνμουθ φάνταζε ως απειλή για το αήττητο της Λίβερπουλ.

Οι «κόκκινοι» πέρασαν επιβλητικά με 4-0 από την έδρα της έκτης στην κατάταξη της Premier League Μπόρνμουθ και ανέβηκαν στην πρώτη θέση, με παιχνίδι περισσότερο από τη Μάντσεστερ Σίτι, που θα φιλοξενηθεί αργότερα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» από την Τσέλσι.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ θυμήθηκε τον περυσινό εκπληκτικό εαυτό του και με τρία γκολ, στο 25ο, 48ο και 77ο λεπτό οδήγησε τη Λίβερπουλ, ενώ το 0-3 είχε «γράψει» με αυτογκόλ ο Στιβ Κουκ.