«Έσωσε την παρτίδα» η Γιουνάιτεντ

Σάββατο, 01 Δεκεμβρίου 2018 22:09
UPD:22:17
REUTERS/EDDIE KEOGH

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ «επέστρεψε» από το 0-2. ισοφάρισε την Σαουθάμπτον, αλλά δεν έφτασε στην ολική ανατροπή.

Οι «μπέμπηδες» άφησαν δύο πολύτιμους βαθμούς στο «Σεντ Μέρις» (2-2) απέναντι στους «Αγιους» που παλεύουν για να κρατηθούν στην Premier League. στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος.

Το σκορ στα πρώτα 20 λεπτά ήταν ήδη, 2-0, υπέρ των γηπεδούχων με τα γκολ των Αρμστρονγκ (13΄) και Σοάρες (20΄), αλλά μέσα σε επτά λεπτά οι «κόκκινοι διάβολοι» έφεραν το ματς στα ίσια πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Αρχικά μείωσαν με τον Λουκάκου στο 33΄ και στο 39΄ ο Ερέρα διαμόρφωσε το τελικό 2-2, παρά τις προσπάθειες της ομάδας του στην επανάληψη για να φέρει τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση.